Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Азовська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 25483873) був реорганізований і увійшов до складу Бердянської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Азовське (Луначарське)
Бердянський район, Запорізька область

Підприємства та установи Луначарської сільської ради

Дитячий садок "Казка"

Першою завідувачкою нового дитячого садка була Голишева Валентина Іванівна. Завдяки її наполегливому діловитому характеру, в короткий час було створено затишок в дитячому садку. Згідно зі штатним розкладом у дитячому садку було 24 місця. Валентина Іванівна сама підбирала кадри, сама укомплектовувала штат. Із Запоріжжя були привезені обладнання та інвентар. В саду відкрили 4 групи, в кожній по 30 осіб дітей. Колгосп допомагав дитячому садку продуктами харчування, вирішував всі наболілі питання.

У 1975 році дитячий садок був переданий на баланс райвно. Зараз дитячий садок знаходиться на балансі Луначарського сільської ради. У 2010 році завдяки участі в програмі ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було відремонтовано всі групи і приміщення дитячого садка, замінено вікна, двері, частково відремонтовано систему опалення.

Сьогодні в саду функціонують три групи, в яких займаються 64 дитини. Очолює дитсадок Суслова Світлана Анатоліївна. Злагоджено і дружно працюють співробітники дитячого садка «Казка». Є ветерани, на яких рівняється молодь: Сеніна Тетяна Василівна, Георгієва Валентина Семенівна, Маслінкова Алла Василівна, Іовова Віра Адольфівна, Волошина Валентина Степанівна. Свій слід в історії розвитку дошкільного виховання в нашому селі залишили Пшенична Людмила Володимирівна, Гончаренко Олена Дмитрівна.

Ось уже 31 рік беззмінним кухарем працює в дитячому садку Іовова Любов Степанівна. Разом зі своєю помічницею Страшко Валентиною Дмитрівною вони смачно годують вихованців дитячого садка. Своєю турботою і увагою оточують дітей помічник вихователя Танковская Марія Василівна, музикальний керівник Кулик Любов Михаиловна, завгосп Слесь Тамара Євгенівна.

У розвиток дитячого садка великий внесок вносять і молоді співробітники, роблячи життя дітей цікавішим. Це вихователі Корж Олена Вікторівна, Фуклєва Юля Борисівна, Акатова Ганна Олегівна, помічники вихователя Кіорпе Олена Євгенівна, Маневськи Вікторія Станіславівна.

Сільський Будинок культури

За довге 150-річне життя в селі Луначарському відбулося багато подій. Одним з таких подій в далекому 1933 було будівництво сільського Будинку культури. У воєнні роки і після перемоги, примножувати традиції і берегти обряди села, влаштовувати свята з душею вміли працівники сільського Будинку культури. З перших днів у Будинку культури працювала і бібліотека. Ці два заклади культури в єдиному напрямку вели культурно масову роботу.

Радість перемог кликала людей разом урочисто відзначати свята в розкішному на ті часи будівлі. Одними з перших працівників культури були Рулевскій С.Ф., Тютюшева М.Ф., Нотовскій В.В., Танковская Л.І., Радченко Л.М., Косенко В.П., Якубеловіч Г.В., Георгієв А .В., Переверзєва Н.В. Великий внесок у розвиток бібліотеки внёслі бібліотекарі Георгієв І.І., Фуртовская Г.А.

З розвитком технічного прогресу і впровадженням нових технологій, змінився авторський стиль, з'явилося багато сучасної літератури. Для того, щоб джерело знань - книга, була близька і доступна читачам, нинішня завідувачка бібліотекою Іовова Яна Вікторівна докладає всі свої знання та вміння. Як берегиня книги, вона завжди бере участь в організації свят проходять в БК, прекрасно малює і співає. Жителі села та гості з вдячністю говорять про святкові концерти, тематичні вечори. Щоб радувати глядачів, з повною віддачею, вкладаючи всю свою майстерність і професіоналізм, працюють співробітники Будинку культури під керівництвом директора Кутовий Оксани Леонідівни. Це художній керівник Бережний Сергій Вікторович , тех.працівник Русанова Галина Павлівна. Не дивлячись на те, що штат в Будинку культури не великий, успішно працюють самодіяльні гуртки.

Найчисельнішою можна назвати театральну групу «Креативні друзі». До її складу входять депутати сільської ради, викладачі, вихователі, підприємці, воістину креативна, енергійна молодь. Це А. Попов, Г. Рокоман, О. Колодяжная, Ю. Дейнека, Ю, І. Прокоповіч, В. Вержіковскій, Е. Кіорпе, Е. Корж.,А.Корж,Т.Петрова. ,Я.Мармаз,С.Колодяжний, Керує гуртком «Креативні друзі» директор БК Кутова О. Л. Від своїх старших партнерів по сцені не відстають і молодші артисти. Молоді таланти хореографічного колективу «Фієста» під керівництвом директора БК Кутовий О.Л. своєю майстерністю радують не тільки мешканців рідного села, а й Бердянського району.

Великою популярністю в селі користується жіночий вокальний ансамбль «Чарівниці», яким керує художній керівник Будинку культури Бережний С.В.. Бурхливими оплесками зустрічають глядачі їх завзяті пісні. Своїми голосами і професійним виконанням пісень закохують у себе глядача Іовова Я.В., Пустовалова Т. І., Дейнека Л. А., Іовова Л.С, Терзі Т.В., Маслінкова Т.В., Чупрова Т.В. Чималий матеріальний внесок і моральну підтримку у розвитку Будинку культури вносить Луначарський сільська рада в особі сільського голови Божкової К. В. Величезної подяки за спонсорську допомогу в організації та проведенні заходів заслуговують агрофірма «Нива Плюс» директор Горпинич Н.В., приватні підприємці Попов А., Петров К., Литвиненко С.В., ПП Мильніков, Торговий дім «Сигма Бердянськ».

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

Луначарська загальноосвітня школа почала своє існування як земське народне училище. Першу школу побудували в 1880 році, а в 1904 році у зв'язку з введенням освіти повсюду, школу передали міністерству освіти. Після революції школа переїжджає в нове приміщення. До 30 років школа була початковою. До 1943 року в школі навчалися болгарською мовою, а з 1943 року - російською. З 1961 року школа стала восьмирічна, а з 1978 - десятирічна. За роки існування школи свій внесок на ниві освіти внесли вчителі - ветерани Кокоріна Марія Степанівна, Пилипчук Євгенія Іллівна, Боцман Валентина Іванівна, Боцман Іван Павлович, Іхно Жанна Василівна.

З 2005 року школу очолює Сошко Алла Григорівна. У школі навчаються 143 учня, працює 22 викладача серед яких 6 фахівців вищої категорії. Звання «Старший викладач» мають Сипченка Н.М., Сошко А.Г., Малазонія С.Н. 43 роки свого життя віддала школі Книш А.Г. Педагоги школи приділяють велику увагу здібним і талановитим дітям, виявляють і розвивають здібності кожного учня, допомагають опановувати знання базових дисциплін. Велику роль у роботі з дітьми грає позакласна виховна робота. Випуски шкільних стінгазет, конкурси малюнків та плакатів, конкурси читців - це комплекс чебно-виховних заходів, які, завдяки Сесіної Ларисі Станіславна спрямовані на розвиток творчості учнів.

У школі є комп'ютерний клас з підключенням до інтернету, що дає учням можливість отримувати додаткову інформацію з основних дисциплін. Шкільні гуртки - англійської мови, інформатики, танцювальний та вокальний ансамблі, спортивну секцію відвідують більше 90 учнів. Щороку восени проводиться шкільний тур олімпіад. Учні Луначарської школи беруть участь в олімпіадах з математики, історії рідного краю, української мови та літератури, біології, англійської мови, креслення.

Кращі результати в знанні предмета показали Санін Володимир, Бородай Руслан, Кудряшова Наталія, Іовова Наталя, Федчіняк Христина, Прощенко Артем. 20 учнів 3-8 класів взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Колос». Щороку учні Луначарської школи беруть участь у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Випуски газети «Шкільний вісник» знайомлять учнів, батьків, жителів села з шкільним життям, досягненнями учнів, їх творчими успіхами. Педагогічний та учнівський колектив активно бере участь у всіх заходах села.

Луначарська дитяча музична школа

Луначарська дитяча музична школа була відкрита 1 вересня 1994 року відповідно до плану соціального розвитку і розвитку мережі закладів культури. Приміщення для школи було передано на баланс відділу культури колгоспом «Зоря». Виконком Луначарської сільської ради разом із базовим господарством – колгоспом «Зоря», установами, організаціями, розташованими на території ради забезпечили школу інвентарем, обладнанням, музичними інструментами та аппаратурою.

З 1995 року школу очолює директор Коваленко Наталя Миколаївна. З перших років існування школи, тут працювало два класи: фортепіано і народних інструментів (з викладанням баяну та гітари). З метою забезпечення найбільш сприятливих умов для розвитку інтересів і здібностей учнів у 1997 році було відкрито клас сольного співу, а у 1998 – хореографічний. Зважаючи на бажання дітей сусіднього села навчатися у музичній школі, у 2007 році було проведено набір на базі Дмитрівської ЗОШ.

Для підвищення активності концертної діяльності і розвитку колективного музичення учнів у школі були створені декілька творчих дитячих колективів: вокальний ансамбль молодших класів «Забавушка» (керівник Танковська Л.І.), ансамбль народних інструментів «Світанок» (керівник Сидорова Л.В.), вокальний ансамбль старших класів «Веснянка» (керівник Танковська Л.І.), вокальний дует хлопчиків «Козачата» (керівник Танковська Л.І.), танцювальний колектив «Фієста» (керівник Кутова О.Л.). Усі викладачі школи кваліфіковані, мають педагогічну, фахову освіту, сумлінно виконують свої обов’язки, чутливі, уважні до учнів, люблять свою школу.

Колектив школи дружний, творчій, вболіваючій за спільну справу. Багатий і різноманітний спектр діяльності музичної школи. Це численні концерти у стінах школи, на сільських та районних заходах, концерти класів окремих викладачів, сольні концерти учнів, випускників, студентів музичних училищ, звітні концерти школи. Учні нашої школи приймають активну участь в музичних фестивалях: «Таланти твої, Україно!», «Таланти твої, Запорізькій краю!», «Засівайся пісня людям на добро!», «Спадщина», «Зорепад», «Іллічівькі зорі», «Зоряна стежина», «Топ-топ», «Акорди Хортиці».

Підтримується тісний контакт з сільським будинком культури: проводяться спільні концерти і заходи на території рідного села, присвячені пам’ятним датам та святам: День робітника сільського господарства, День села, Новорічні свята, Масляниця, Мамине свято, День захисника Вітчизни, День Перемоги, День Захисту дітей.

Луначарська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

У повоєнні роки був побудований ФАП, який в 1993 р. реорганізований в амбулаторію. Протягом багатьох років тут працювали Боброва С.І., Маневськи В.Л., Мохновід Т.Г. У штаті складалося на той момент 3 лікаря, 2 фельдшера, санітарка. У 2003 році при амбулаторії було відкрито пункт невідкладної допомоги. У 2010 році амбулаторія реорганізована в амбулаторію сімейного типу.

Сьогодні медичну допомогу односельчанам надають головний лікар Скачкова Руслана Григорівна, фельдшер Кириченко Тетяна Костянтинівна, дитяча медична сетра Хара Інна Віталіївна. У штаті амбулаторії 12 осіб, у тому числі 1 лікар, дитяча мед. сестра, молодша мед. сестра, фельдшера, водії. Для медичного обслуговування населення на дому в 2010 році була отримана машина "OPEL - COMBO", що забезпечує своєчасне надання допомоги жителям с. Луначарське.

Лісове господарство

Державне підприємство «Бердянське лісове господарство» розташовано на території Бердянського адміністративного району у с. Луначарське. До складу підприємство входять три лісництва - Андріївське, Бердянське та Осипенківське. Бердянський лісгосп організований на базі Бердянської лісомеліоративної станції, яка була створена у 1978 році. Згідно наказу Державного комітету лісового господарства України у 2005 році Бердянське лісогосподарське підприємство було перейменовано в Державне підприємство «Бердянське лісове господарство».

Згідно лісорослинному районуванню територія лісгоспу відноситься до зони сухого степу України. Клімат району помірно-континентальний, з недостатньою кількістю опадів та з порівняно високою середньо річною температурою повітря В цілому, клімат району сприятливий для успішного зростання деревно-чагарникових порід: сосни кримської, ясена, клена, білої акації, гледичії, маслинки вузьколистої, в’язу, і різноманіття чагарників.

Мисливська фауна в лісах лісгоспу представлена, в основному, такими видами: кабан, козуля, заєць - русак, сіра куріпка, фазан і водоплавна дичина. Полювання носить спортивно-аматорський характер. Господарська діяльність лісгоспу спрямована на відтворення, охорону захист і підвищення родючості ґрунтів. Основні напрямки розвитку підприємства направлені на збереження і максимальне використання що охоронних властивостей лісу і забезпечення деревиною місцеве населення.
Очолює підприємство «Бердянське лісове господарство» директор Зайцев Олександр Іванович. Кількість працюючих на підприємстві - 75 чоловік.

Підприємство пишається своїми кадрами, яки багато років свого життя віддали на розвиток лісовому господарству. Багато років працювала на підприємстві головним бухгалтером Маневська Галина Сергіївна, головним економістом Новицька Любов Петрівна. Також багато років трудового життя віддала підприємству бухгалтер Штенгелова Надія Василівна. Ці доброзичливі, працьовиті люди вже на заслуженому відпочинку, але не втрачають зв’язку з лісгоспом. Зараз на підприємстві чимало енергійних добропорядних людей, на яких рівняється молодь. Це головний лісничий Коз’якова Світлана Миколаївна, головний бухгалтер Рогожкіна Ніна Петрівна, начальник відділу кадрів Зіновє’ва Ольга Іванівна, депутат Луначарської сільської ради бухгалтер Совпель Наталія Юріївна.

Щорічно на підприємстві проводиться Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Серед учнівської молоді проводяться конкурси на кращій твір та малюнок на тему «Людина і ліс». Традиційно відбувається посадка лісу, парків. За результатами змагань, серед лісництв лісгоспу перше місце займає колектив Осипенківського лісництва, яке за всіма показниками є провідним лісництвом.

ТОВ "Урожай"

ТОВ "Урожай", який раніше називався ТОВ "Агробуд", був створений в 1977 р. для будівництва сільськогосподарських, промислових об'єктів, соціальної сфери, житлового фонду в сільській місцевості. Багато років керує підприємством ветеран праці, заслужений будівельник Черкасов І.Ф. 

У нашому селі підприємством побудовано багато об'єктів: будівля сільської ради, племоб'єднання, нові житлові будинки по вулицях Будівельників, Садовій, Гагаріна, багатоквартирні житлові будинки по вулицях Гагаріна, Космічній. Силами ТОВ «Урожай» газифіковано ряд вулиць в с. Луначарському. На підприємстві трудяться чудові люди: головний бухгалтер Долженко Віра Василівна, Язвінський Євген Іванович, Теренок Неллі Іванівна, Шарий Віктор Олексійович.

Багато років пропрацювали на підприємство Георгієв Василь Іванович, Кудряшов В'ячеслав Григорович, Поліхім Віктор Олексійович. Безліч об'єктів по всій країні було побудовано підприємством. Це і селища для постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, від Спітакського землетрусу. ТОВ «Урожай» допомагає жителям села у благоустрої населеного пункту, прибирання сміття.

ТОВ виробничо-торгова фірма "АЛЕКС і К"

Виробничо-торгова фірма "АЛЕКС і К" заснована в 2003 році. На території Луначарської сільської ради підприємство розпочало свою роботу в 2007 році, відкривши сучасну багатопаливну станцію з комплексом дорожнього сервісу. До складу комплексу входить - заправка, готель, кафе, магазин з широким асортиментом товарів. Пріоритетний напрямок в роботі підприємства - продаж природного газу в якості моторного палива для автомобілів. Для цих цілей побудовано три автозаправної станції: одна з них на території с. Луначарского, дві інші АЗС знаходяться в містах Бердянську та у Василівці Запорізької області.

У своїй роботі підприємство використовує найсучасніші технології та матеріали, які не завдають шкоди екології, дозволяють дбайливо ставитися до навколишнього середовища. Разом з розвитком підприємства постійно розширюється і його штат. На сьогоднішній день на підприємстві трудяться 130 чоловік.

Агрофірма "Нива-плюс"

Хтось із мудрих сказав: «Хто забуває про минуле, той не вартий майбутнього!» 150-річний ювілей - вагома і значима дата. У неї вплетені долі багатьох поколінь, які творили історію села. У нашому селі мало народитися і вирости, за ним, як за будь-яким чадом треба доглядати, вкладати в нього свой труд і всю свою душу. Ось тоді рідне село відповість взаємністю. У всі віки головне, чим славиться будь-який край - це його люди! Сьогодні ми хочемо говорити саме про трударів сільського господарства, чия праця завжди була рушійною силою процвітання та розвитку рідного села!

Історія створення колгоспу в нашому селі йде в далекі 20-ті роки, що назавжди залишилися гірким болем в пам'яті народній історії рідної землі. Організатором першої комуни «Труд», головою спілки і колгоспу «Скінтея» в 1922 р був Войков Давид Федорович. З 1932 по 1941 рік колгосп зі звучною назвою «Зоря комунізму» очолював перший його голова урлов Ісай Гаврилович. Це були складні роки становлення і розвитку колгоспу. Всі перекреслила війна, з якої так і не повернувся перший його голова. У важкі післявоєнні роки відновлював колгоспне господарство Русєв Олександр Миколайович. З величезною вдячністю згадують селяни і ще одного голову - Чулакова Костянтина Івановича, який зумів вивести колгосп у мільйонери, в процвітаюче та передове господарство. От тільки всі наступні керівники не змогли подолати важкі часи для сільського господарства і мільйонними ставали лише борги!

Надія з'явилася, коли допомогти у вирішенні проблем в 2003 році взявся Арабаджи Володимир Васильович. Тоді ж була організована агрофірма «Ніваплюс», яку очолив його син Станіслав. Плани були просто грандіозними! Були зроблені перші впевнені кроки, але трагічна випадковість забрала життя цих двох чудових і талановитих керівників! На превеликий жаль, все що робилося подальшим керівництвом було спрямоване на руйнування досягнутого, а не на творення. І ось в 2010 році генеральним директором агрофірми «Нива-плюс» стає Горпинич Наталія Володимирівна. І сьогодні наш колектив з гордістю може сказати, що наше підприємство успішно працює і є одним з провідних в Бердянському районі. На підтвердження цього колектив був відзначений Бердянської райдержадміністрацією за найвищі показники по збору ранніх зернових і зернобобових культур врожаю 2010 року. А наш молодий керівник стала лауреатом Х ювілейного конкурсу «Господиня свого краю» по Запорізькій області в номінації Жінка - працівник агропромислового комплексу».

Вже закуплено перша сучасна сільськогосподарська техніка, в планах придбання нової. Відремонтовано та модернізовано струм, будується вагова. Наше підприємство бере активну участь у розвитку інфраструктури рідного Луначарського, надає фінансову допомогу нашим ветеранам війни та праці, підростаючому поколінню. 435 пайовики, що довірили нам 2 500 га землі, а це 435 осіб і більше 2500 га землі отримують одну з найвищих орендних оплат по Бердянському району.

Ми працюємо злагодженим та дружнім колективом, прекрасно розуміючи народну мудрість: «Буде хліб - буде й пісня», а головне, у нас всіх є впевненість у завтрашньому дні. Хотілося б, щоб громада Луначарського сільської ради підтримувала всі наші починання і крокувала з нами в ногу. Адже коли ми всі разом будемо йти до однієї мети, то зможемо досягти високих результатів і зробити рідне Луначарське сучасним і процвітаючим селом.
З величезною вдячністю хочеться згадати імена людей, чий тяжкий і наполеглива праця коли то був відданий на благо рідного села, хто трудився не покладаючи рук, а сьогодні перебуває на заслуженому відпочинку і понині тут живе. Це механізатори: Бєляков Ю.К., Гошів І.А., маслинка Н.А .; працівники польовий бригади: Остапенко Т.І., Маневськи А.І., Статешнюк В.М., Кіорпе А.А., Войкова М.М., Іванченко О.І., Іовова О.Л., Маневськи О.І .; тваринники: Сербова Г.А., Сербова Е.А., Кіорпе Г.І., урлов В.Л .; мастер-налагоджувальник Сербів А.К. і електрик Сербів В.К. І від душі бажаємо їм міцного здоров'я, гідного відпочинку і низький уклін за їх благородну працю!

ВАТ "Бердянське племоб'єднання"

ВАТ "Бердянське племоб'єднання" організовано на території Луначарської сільської ради в 1972 році. Підприємство обслуговує чотири райони Запорізької області: Куйбишевський, Розівський, Приморський, Бердянський. Для обслуговування господарств і приватного сектора підприємство має для продажу сперму високопродуктивних биків, кнурів, баранів. Для роботи з населенням в селах зони обслуговування відкриті пункти штучного осіменіння тварин, де надається кваліфікована допомога в осіменіння тварин. Для утримання худоби племпідприємство має три приміщення. Для виробництва та збереження спермопродукції є лабораторія зі спермобанку.

ВАТ "Бердянське племоб'єднання" - це базове підприємство по штучному у вівчарстві та козівництві в Запорізькій області. Колектив товариства складається з висококваліфікованих фахівців, які працюють для поліпшення відтворення стада ВРХ, овець, кіз. На сьогоднішній день на підприємстві працює 10 чоловік. Керівник Сербова М.М., головний зоотехнік Почіонов Е.Ю., Зав. лабораторії Поліхова Н.А., зоотехнік Башлай А.Ф. З дня заснування підприємства і до сьогоднішнього дня водієм працює Рисьєво А.А.

Луначарська місцева пожежна охорона 

Пожежна команда села Луначарське була організована в 1999 році на базі Комунального підприємства «Побут». Пожежне депо організували в будівлі колишньої будбригади, будівництво та перебудову будівлі відтворювали самі працівники пожежної команди. Був обладнаний бокс для пожежної машини, кімната пожежників, і слесарка. Штат МПО налічував 5 осіб, 4 водіїв пожежних і начальник пожежної команди.

У 2003 пожежна охорона була реорганізована і передана на баланс сільської громади, що помітно поліпшило забезпечення Депо. Штат збільшили до 8 осіб: 4 водіїв і 4 пожежних. На сьогоднішній день старший пожежний і одночасно водій Онищенко Єгор Володимирович, водії: Кіорпе Євген Петрович, Молько Петро Іванович, Сембрат Володимир; пожежники: Онищенко Дмитро Володимирович, Солдатенков Володимир Михайлович, Солдатенков Віктор Павлович, Стовбун Сергій Олександрович.

У 2010 році був проведений косметичний ремонт будівлі депо, також справили капітальний ремонт пожежної машини (заміна двигуна, реставрація бочки, виготовлення та встановлення водомета, ящиків під інвентар, значно поліпшили комплектацію пожежної машини). Зробили фарбування машини і устаткування. Матеріали на ремонт були закуплені за бюджетні гроші. Всі роботи виробляли силами пожежної охорони. За час існування пожежної охорони було врятовано чимало будинків та об'єктів сільського господарства.

Фермерське господарство "Дубовик Є.І."

У березні 1994р. Дубовик Євген Іванович, який має стаж роботи в сільському господарстві - 47 років, утворив фермерське господарство "Дубовик Є.І." За роки діяльності фермерського господарства керівник був нагороджений почесною грамотою облдержадміністрації, а господарство двічі ставало переможцем районного конкурсу "Людина року" в номінації "Краще фермерське господарство" в 2005 і в 2007 р.р. На сьогоднішній день в господарстві працює 12 чоловік, одним з кращих працівників є житель с. Луначарське - Дойнов Е.А.

Господарство обробляє 967 га землі, в т.ч. по Луначарскій с/р - 241,5 га.  Укладено договорів на обробку землі з 94 орендодавцями, в т.ч. по Луначарській с/р - 40. Розрахунок проводиться своєчасно в повному обсязі, процентне співвідношення виплаченої орендної плати до вартості грошової оцінки земельних паїв значно перевищує нормативи.

laquo;Таланти твої, Запорізькій краю!/p


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua